۱۰۳۶۷-علل و عوامل گرایش به “عرفان های کاذب و تفکرات انحرافی” بررسی می شود.+ محبت های دو لایه در عرفان های دو رنگ

مدیر مدرسه علمیه امام رضا(ع) جهرم، از برگزاری نشست بررسی علل و عوامل گرایش به "عرفان های کاذب و تفکرات انحرافی" ویژه همسران و فرزندان روحانیون این مدرسه خبر داد.

حجت الاسلام محمد حضوری، در گفتگو با خبرگزاری «حوزه» در فارس گفت: به منظور آشنایی همسران و فرزندان روحانیون مدرسه علمیه امام رضا(ع) شهرستان جهرم با ویژگی ها و شاخصه های جریانات انحرافی و به جهت برگزاری یکی از اقدامات پژوهشی و آموزشی این مدرسه، نشست بررسی علل و عوامل گرایش به "عرفان های کاذب و تفکرات انحرافی" ویژه بیش از یکصد نفر از طلاب و مدعوین در نمازخانه این مدرسه برگزار می شود.

وی افزود: این نشست، روز جمعه سوم دی ماه سال جاری ساعت ۱۶ با حضور جمعی از اساتید و روحانیون تراز اول شهرستان جهرم و با سخنرانی مدیر و برخی از پژوهشگران حوزه علمیه جهرم برگزار خواهد شد.عرفان

استاد حوزه علمیه جهرم یادآور شد: رهبر معظم انقلاب ضمن هشدار در زمینه گسترش اندیشه ها و تفکرات خرافی در جامعه خطاب به علماء و روحانیون فرمودند که در کنار ترویج و تبلیغ معارف اصیل دینی و اسلامی باید با خرافات مبارزه کرد؛ امروز مدعیان ارتباط با امام زمان(عج) و مدعیان ارتباط با غیب، با أشکال مختلف در جامعه مشغول به فعالیت می باشند.

حجت الاسلام حضوری خاطرنشان ساخت: اندیشه الهی از زمان پیامبر اسلام(ص) و امامان معصوم(ع) تاکنون با تلاش علما و اهل معرفت در جامعه اسلامی مطرح بوده و کسی نمی تواند منکر آن شود.

وی تصریح کرد: متأسفانه این موضوع در طول تاریخ دچار آسیب هایی از ناحیه مدعیان دروغین، منحرفین فکری و افراد سودجو شده که خود فضایی برای دیگران است تا برخی مقدسات و مبانی اعتقادی از جمله اصل مهدویت و نیز ارزش های انقلاب اسلامی را زیر سوال ببرند.

این استاد حوزه در پایان گفت: حوزویان باید با فراگیری، تحلیل و بررسی این عوامل انحرافی و به جهت مقابله با خرافات با شجاعت کامل در جامعه وارد صحنه شوند و به رسالت خود بپردازند.

 

انتهای پیام