۱۰۴۲۲-شهدای آتش نشانی همه ما را داغدار کردند/ در آن دنیا فرشتگان به استقبال شهدای آتش نشان می آیند.+محبت حقیقی با ایثار و فداکاری و استقبال ملائکه همراه است.

حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو اظهار داشتند: این شهدای آتشنشانی همه ما را داغدار کردند، افسوس می‌خوریم و گریه هم می‌کنیم، اما این طور نیست که اینها چیزی را از دست داده باشند و چیزی نگرفته باشند!آیت الله العظمی جوادی آملی

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله جوادی آملی در جلسه درس تفسیر امروز خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو اظهار داشتند:  این شهدای آتش نشانی همه ما را داغدار کردند، افسوس می‌خوریم و گریه هم می‌کنیم، اما این طور نیست که اینها چیزی را از دست داده باشند و چیزی نگرفته باشند! ما نمی‌دانیم آنها چقدر لذت بردند از فرشتگانی که در آنجا به استقبال آنها رفته‌اند، این بخشی که در سوره مبارکه یس هست که شهیدِ می‌گوید: ای کاش شما اینجا بودید و می‌دیدید اینجا چه خبر است و فرشتگان با ما چه کردند؛ «یا لَیْتَ قَوْمی‏ یَعْلَمُونَ ٭ بِما غَفَرَ لی‏ رَبِّی وَ جَعَلَنی‏ مِنَ الْمُکْرَمینَ».

(( مشتری محبت حقیقی فرشتگان آسمانی و فداکاران در دل آتش بوده و خواهند بود.))

 ایشان ادامه دادند: الآن اگر کسی صدای این شهدای آتش نشان را بشنود می‌بیند که می گویند ای کاش بودید و می‌دیدید اینجا ملائکه با ما چه کردند! ما خیال می‌کنیم انسان که می‌میرد تمام می‌شود در حالی اینگونه نیست بلکه انسان، مرگ را می‌میراند نه اینکه بمیرد. این بیان نورانی سیدالشهداء(سلام الله علیه) در روز عاشورا همین بود فرمود مرگ پلی است که زیر پای شماست «صَبْراً بَنِی الْکِرَامِ فَمَا الْمَوْتُ إِلَّا قَنْطَرَهٌ» مرگ یک پلی است که شما روی آن پا می‌گذارید و از آن عبور می‌کنید.http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1395/4/29/4859076_145.jpg

حضرت آیت الله جوادی آملی اذعان داشتند: این بیان نورانی را ائمه(ع) فرمودند که «مَنْ‏ رَدَّ عَنْ‏ قَوْمٍ‏ مِنَ الْمُسْلِمِینَ عَادِیَهَ مَاءٍ أَوْ نَارٍ وَجَبَتْ لَهُ الْجَنَّهُ»؛ اگر کسی قیام کند نگذارد جایی آتش بگیرد یا نگذارد جایی را سیل ببرد، بهشت برای او واجب می شود! این را همین خاندان اهل بیت(ع) گفتند که عِدل قرآن کریم هستند، دینِ ما به همین بیان اهل بیت(ع) وابسته است. در نتیجه از این طرف دلسوزی و گریه و اشک در فقدان آنها هست اما بدانیم که در آن طرف فرشتگان به استقبال آنها می‌آیند.