۱۰۵۱۵-تفسیر المیزان علامه طباطبایی مهریه زوج‌های اهل سنت!+ سند محبت حقیقی در آیات قرآن کریم

رفته بودم خواستگاری دختری که الان همسر من است، در کشور ما رسم بر این است، مهریه را موقع عقد پرداخت می کنند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین سیدمفید حسینی کوهساری مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه در حاشیه بازدید از مرکز خبر و اطلاع رسانی حوزه با نقل خاطره ای از سفرهای تبلیغی خارج از کشور گفت: در یکی از کشورهای اسلامی نشست «روش تفسیری علامه طباطبایی» برگزار شد و در این زمینه با جمعی از اندیشمندان بحث و تبادل نظر می کردیم در پایان جلسه گفتم، اگر دوستان سوالی چیزی دارند طرح کنند، یکی از اساتید گفت، من سوال ندارم، فقط می خواهم یک خاطره تعریف کنم.

(( محبت حقیقی از کلمات حب و هم خانواده آن، در تفیسر گرانسنگ المیزان پشتیبانی شده است.))

این اندیشمند سنی گفت، رفته بودم خواستگاری دختری که الان همسر من است، در کشور ما رسم بر این است مهریه را همانجا می دهند،  مثل ایران نیست، عندالمطالبه باشد، لذا از من پرسیده شد، شما چه چیزی را مهریه خانمت قرار می دهید؟ گفتم؛ وضع مالی خوبی ندارم، فقط یک دوره تفسیر دارم آن را تقدیم می کنم.تفسیر المیزان علامه طباطبایی

پدر دختر خنده ای کرد و گفت؛ شما به خواستگاری من آمده ای یا خواستگاری دخترم؟ کتاب تفسیر به درد من می خورد، خلاصه ایشان با اکراه مهریه را از من قبول کرد و پرسید، حالا اسم این تفسیر چیست؟ گفتم؛ یک دوره تفسیر"المیزان علامه طباطبایی" است.

این استاد و اندیشمند اهل سنت تعریف می کرد تا موقعی که پدرخانم من زنده بود، هر وقت همدیگر را می دیدیم در مورد تفسیر المیزان صحبت می کردیم و با شور و اشتیاق می گفت: ذیل فلان آیه قرآن عجب نکته دقیقی را علامه طباطبایی نقل کرده است، الان به برکت آن تفسیر شریف، المیزان مهریه فرزندان ما شده است.