۱۰۸۱-استفاده از حجاب در مدارس قزاقستان ممنوع شد.+ نقش محبت به حجاب و آزادی زنان

معاون وزارت آموزش و پرورش قزاقستان از ادامه اجرای قانون ممنوعیت حجاب در مدارس این کشور خبر داد.
م استفاده از حجاب در مدارس قزاقستان  ممنوع شد

به این مطلب امتیاز دهید

۴۲.۹% ۵۷.۱%

به گزارش سرویس دینی جام نیـوز، دیروز، ۲۸ مهرماه، ۳ وزارتخانه قزاقستان اعم از وزارت‌ آموزش و پرورش، وزارت امور دینی شهروندان و وزارت دادگستری این کشور با انتشار بیانیه‌ای حمایت خود را از ممنوعیت حجاب در مدارس اعلام کردند.


«المیرا سخنبردیوا»، معاون وزارت آموزش و پرورش قزاقستان، طی یک نشست خبری به سؤالات خبرنگاران در مورد علل اجرای قانون ممنوعیت حجاب در مدارس این کشور پاسخ داد.


وی با بیان اینکه تاکنون والدین ۵ هزار تن از دانش‌آموزان خواستار لغو قانون ممنوعیت حجاب در مدارس قزاقستان شده‌اند، گفت: بر اساس قانون اساسی، سیستم آموزشی قزاقستان در چارچوب ارزش‌های یک دولت لائیک است. به همین دلیل نمی‌توان عقاید و اعتقادات هیچ دینی را در مدارس ترویج کرد.


المیرا سخنبردیوا با اشاره به این که طبق آئین‌نامه مدارس استفاده از هرگونه نماد دینی و مذهبی ممنوع است، افزود: دانش‌آموزان می‌توانند در بیرون از مدرسه محجبه باشند. اما در داخل مدارس این امکان ندارد. استفاده از حجاب در مدارس ممنوع است.


یادآور می‌شود، وزارت آموزش و پرورش قزاقستان در ماه ژانویه سال جاری، قانون ممنوعیت حجاب در مدارس این کشور را اعمال کرده بود.