۱۱۹- زندگی در سایر کرات به چه معنی است؟

nasa

 تماشا کنید: شام جشن شکرگزاری ناسا در ایستگاه فضایی بین المللی
پنجشنبه, ۰۵ آذر ۱۳۹۴ – ۲۰:۱۵
تماشا کنید: شام جشن شکرگزاری ناسا در ایستگاه فضایی بین المللی

فضانوردان آمریکایی اسکات کلی و کل لیندگرن در ویدیویی که امروز از ایستگاه فضایی بین المللی ارسال کرده اند، مراحل آماده کردن شام جشن شکرگزاری را به تصویر کشیده اند.


این ویدیو نشان می دهد که آنها به چه طریقی کیسه ای وکیوم شده از سوپ بوقلمون را با استفاده از دستگاه آب جوش ساز در ایستگاه فضایی  بین المللی آماده خوردن می کنند. پس از اضافه کردن آب جوش به این کیسه سوپ، آن را در کیف فلزی قرار می دهند تا دوباره مرطوب و قابل خوردن شود.


اگرچه ممکن است دیدن این همه سختی برای تهیه غذا اشتهای شما را کور کند، ولی برگزاری این جشن برای فضانوردانی که در فاصله چهارصد کیلومتری زمین مشغول نصب تجهیزات و انجام آزمایش های فضایی برای شناسایی ماده تاریک و اشعه های کیهانی هستند باعث می شود کمتر احساس دلتنگی کنند.


بوقلمون تنها بخشی از شام جشن شکرگزاری فضانوردان خواهد بود. آنها در ضیافت خود بوقلمون دودی و به همراه آن نان ذرت و سیب زمینی شیرین و چند خوراکی خوشمزه دیگر هم خواهند داشت.


این ویدیو تازه ترین مورد از چند ویدیو تازه ناسا با محوریت برگزاری جشن ها و تعطیلات در ایستگاه فضایی بین المللی  است. چندی پیش، اسکات کلی به مناسب جشن هالووین نقابی ترسناک به صورت زد و پیامی ترسناک را در ویدیو خواند.


امیدواریم فناوری ناسا تا سال آینده به قدری پیشرفت کند که فضانوردان در مراسم شکرگزاری بعدی بتوانند در کنار خوراک بوقلمون، از پای کدو حلوایی که عضو جدا نشدنی از میز شام شکرگزاری است هم لذت ببرند!