۲۰۰۹-امام زمان(عج) چه چیزهایی را از انبیاء به ارث برده است؟ وجود امام مهدی عجل الله فرجه= تمام محبت حقیقی

کد خبر: ۴۴۱۵۵۱ | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۱۲/۳ – ۱۰:۲۷ | سرویس: استان‌ها ۴۶
آیت الله ناصری تبیین کرد:
امام زمان(عج) چه چیزهایی را از انبیاء به ارث برده است؟
حوزه/ استاد اخلاق حوزه گفت: حضرت بقیه الله(عج) میراث‌دار علوم همه پیامبران اعم از علوم تشریعی و تکوینی است، بنابراین علوم در جمیع ابعاد به امام زمان علیه السلام منتقل شده است، بر این اساس وقتی آن حضرت ظاهر می‌شود، بر خانه خدا تکیه می‌دهد و نام یک‌یک پیامبران را می‌برد و می‌فرمایند «هرکس می‌خواهد آنان را ببیند، مرا ببیند».

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از اصفهان، آیت الله محمد علی ناصری، استاد اخلاق حوزه، صبح امروز در جمع اقشار مردم، اظهار کرد: این که می‌گوییم امام زمان(علیه السلام) وارث انبیاست، به چه معناست؟ آن حضرت چه چیز را از انبیا ارث برده است.

وی بیان کرد: در روایات آمده برخی از انبیا یک حرف، برخی دیگر دو حرف، بعضی دوازده حرف و برخی از آنان ۲۵ حرف از اسم اعظم را داشته‌اند و هفتاد اسم اعظم نزد نبی اکرم صلی الله علیه و آله و سلم بوده است.

استاد اخلاق حوزه اذعان کرد: در ذیل آیه «و کل شیء احصیناه فی امام مبین»، روایاتی درباره اسم اعظم و امیرالمؤمنین علیه السلام وارد شده است، آنچه باید گفته شود این است که اسم اعظم همه انبیا و اولیا و مقربان، در نزد امام زمان است و او همه آنها را به ارث برده است.

وی افزود: حضرت بقیه الله(عج) میراث‌دار علوم همه پیامبران اعم از علوم تشریعی و تکوینی است، بنابراین علوم در جمیع ابعاد به امام زمان علیه السلام منتقل شده است، بر این اساس وقتی آن حضرت ظاهر می‌شود، بر خانه خدا تکیه می‌دهد و نام یک‌یک پیامبران را می‌برد و می‌فرمایند «هرکس می‌خواهد آنان را ببیند، مرا ببیند».

آیت الله ناصری خاطرنشان کرد: همچنین از طرف دیگر، تمام معجزه‌های انبیا و اولیا نزد حضرت بقیه الله(عج) است و لذا سید حسنی هنگامی که با سپاه خود از ایران حرکت می‌کند و در نجف محضر حضرت مشرف می‌شوند، از آن حضرت معجزات حضرت آدم(ع)، حضرت موسی(ع) و سایر پیامبران را طلب می‌کند و آن حضرت هم در همان جلسه عنایت می‌کند، البته این مهم نیست و مقام ولایت بالاتر از همه اینهاست.

وی توضیح داد: در ادعیه و روایاتی که در مورد امام زمان علیه السلام دارد که « وَ لَدَیْهِ مَوْجُودٌ آثَارُ الْأَصْفِیَاءِ» یا «الْمُنْتَهِی إِلَیْهِ مَوَارِیثُ الْأَنْبِیَاءِ»؛ یعنی ارث تمام انبیاء به حضرت بقیه الله علیه السلام رسیده است، پس ایشان وارث اسم اعظم نزد تمام انبیا، وارث علومشان، وارث صفات حمیده آنها و وارث معجزاتشان می‌باشند، کتاب هر پیغمبری الآن محضر حضرت بقیه الله الاعظم علیه السلام است. پیغمبرهایی هم که کتاب نداشتند، صحف داشتند که الآن آن صحف نزد حضرت است.

استاد اخلاق حوزه ابراز کرد: شایسته است که انسان همیشه در همه حالات و در همه اوقات فکر و ذکرش حضرت باشد؛ چون او ولی الله، نماینده حضرت حق، روح عالم وجود و ذخیره الهی است، چه تعبیر عجیبی در زیارت ایشان به کار رفته است. امام زمان(عج) وارث تمام انبیا و حجت حق بر بنده ها است و ارث تمام انبیا، به امام زمان می‌رسد، آثار اصفیاء هم نزد حضرت بقیه‌ الله(عج) است.