۳۳۴-خشم خانم نماینده از پوشاندن حجاب به تفنگدار زن آمریکایی

zaanهیل؛
خشم خانم نماینده از پوشاندن حجاب به تفنگدار زن آمریکایی
«هیچ دلیلی وجود ندارد که یک نیروی نظامی زن آمریکایی مجبور به پوشیدن حجاب شود…»

 

 

 

 

مک سالی نماینده مجلس آمریکا خشم خانم نماینده از پوشاندن حجاب به تفنگدار زن آمریکایی

به این مطلب امتیاز دهید

۳۷.۵%۶۲.۵%

 

 

 

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پایگاه هیل (Hill) وابسته به کنگره آمریکا، به انعکاس اظهارات "مارتا مک سالی" عضو جمهوری خواه کنگره آمریکا، درباره پوشاندن حجاب بر سر تفنگدار زن آمریکایی پرداخت.

در این گزارش آمده است: «"مارتا مک سالی" نماینده جمهوری خواه کنگره از ایالت آریزونا و سرهنگ بازنشته نیروی هوایی، روز پنج شنبه گفت که مجبور شدن ملوان زن آمریکایی به پوشاندن سرش در بازداشت ایران، بسیار خشم آور است.

zan

تصویری که مک سالی در توییتر خود منتشر کرده است


بر اساس این گزارش، این مقام آمریکایی در توییتر خود نوشته است: «خشم آور است. هیچ دلیلی وجود ندارد که یک نیروی نظامی زن آمریکایی مجبور به پوشیدن حجاب شود. پاسخ دولت به این مسئله شرم آور بوده است.»

رسانه های آمریکایی در روزهای اخیراز پخش تصاویر بازداشت تفنگداران آمریکایی و پخش تصاویر مربوط به عذرخواهی یکی از آنها و همچنین پوشاندن حجاب به تفنگدار زن آمریکایی انتقاد کرده اند.

اما پایگاه خبری بریت بارت از قول یک مقام دولت آمریکا گزارش داد که چگونگی رفتار ایران با تفنگداران بازداشت شده و پخش تصاویر مربوط به معذرت خواهی آنها نقض کنوانسیون ژنو(۱۹۴۹) نیست.amrika

این مقام دولت آمریکا گفت که نحوه بازداشت تفنگداران آمریکایی و رفتار ایران با آنها نقض کنوانسیون ژنو، در ارتباط با زندانیان جنگی، نبوده است. کنوانسیون ژنِو ( Convention of Genève) یا پیمان ژنو، پیمانی بشردوستانه است که برای زمان جنگ و شرایط اشغال وضع شده‌ است.