۳۴۱-دختران فلسطینی به دلیل برنداشتن روبنده‌ از دیدار با پدر اسیرشان محروم شدند

دختران فلسطینی به دلیل برنداشتن روبنده‌ از دیدار با پدر اسیرشان محروم شدند

پس از آنکه رژیم صهیونیستی عمدا نظامیان مرد را برای شناسایی چند دختر فلسطینی در یکی از زندان‌هایش قرار داد و دختران مذکور حاضر به برداشتن روبنده‌های خود نشدند این رژیم، دختران یاد شده را علی‌رغم داشتن مجوز از دیدار پدرشان محروم کرد.

zanبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مرکز پژوهش‌های ویژه اسرای فلسطینی اعلام کرد شاباک (سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی) مانع از دیدار «سجى یحیى شریده» (18 ساله) و خواهرانش «سندس» (20 ساله) و «آیات» (24 ساله) با پدر اسیرشان در زندان «جلبوع» شد و بهانه‌اش روبنده دختران مذکور بود.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «فلسطین‌الیوم»، دختران مذکور مجوزهای لازم برای دیدار با پدرشان را از هلال احمر کسب کردند اما ناگهان با یک دستور رسمی از شاباک روبرو شدند که نمی توانند هیچ دیداری داشته باشند.

بنا به گزارش مذکور، یکی از افسران زندان صحرایی «ریمون» یک سال پیش فرزندان اسیر مذکور را تهدید کرده بود که تا قبل از آزادی پدرشان هرگز او را نخواهند دید و دلیل آن این بوده که آیات و سندس حاضر نشده‌اند روبنده خود را در برابر نظامیان اسرائیلی زندان یاد شده بردارند و این در حالی بوده که در زندان نظامیان زن نیز برای شناسایی وجود داشته‌اند و اسرائیلی‌ها عمدا نظامیان مرد را برای این کار قرار داده بودند.

مرکز پژوهش‌های ویژه اسرای فلسطینی در ادامه گزارش خود افزود پلیس زندان‌ها و واحدهای سرکوب رژیم صهیونیستی اخیرا با فلسطینی‌هایی که برای دیدار خانواده‌هایشان می‌آیند به گونه‌ای غیرانسانی رفتار می‌کند.