۳۴۳-رئیس جمهور ایران و رهبر کاتولیک های جهان دیدار کردند

رئیس جمهور ایران و رهبر کاتولیک های جهان دیدار کردند

kishi

 حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور ایران که به اروپا سفر کرده است، با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان دیدار کرد.به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی و پاپ فرانسیس رهبر کاتولیکهای جهان در دیداری که ظهر سه شنبه به وقت محلی در واتیکان انجام شد، لزوم همراهی و همکاری بیشتر کشورها و سازمانهای بین المللی را برای رفع آلام بشری و توقف هر چه سریعتر درگیری و جنگ مورد تاکید قرار دادند.

رییس‌ جمهوری در این دیدار، با اشاره به آموزه اسلامی ایمان به همه پیامبران الهی و به ویژه عیسی مسیح(ع)، احترام به ادیان الهی و همزیستی یهودیان و مسیحیان در کنار مسلمانان را از افتخارات جمهوری اسلامی ایران دانست و بر ضرورت استفاده از سرمایه ایمان و معنویت برای حل معضلات امروز جامعه بشری تأکید کرد.

حجت الاسلام روحانی، برچیدن سلاح‌های کشتار جمعی از جمله تسلیحات اتمی را لازمه صلح و امنیت جهانی برشمرد و از پاپ فرانسیس خواست بر این خواسته مشترک رهبران دینی جهان تأکید نماید.

رییس جمهوری با تأکید بر ضرورت اقدام جدی جهانی علیه خشونت و افراطی‌گری، تصریح کرد: اسلام‌هراسی و اقداماتی که با توهین به مقدسات، احساسات مسلمانان را تحریک می‌کند، کمک به جریانات تروریستی است.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان  نیز در این دیدار احترام به مقدسات ادیان را لازمه کمک به صلح و معنویت در جامعه جهانی دانست.

در پایان این دیدار، رهبر کاتولیک های جهان از آقای روحانی خواست که برای او دعا کند و رئیس جمهور ایران نیز گفت ما همه محتاج دعا هستیم.

رییس جمهوری کشورمان همچنین با نخست وزیر واتیکان «پیئترو پارولین» دیدار و در خصوص روابط دو جانبه، مسایل منطقه ای و جهانی گفتگو کرد.