۴۴۹-اعتراض بانوان محجبه جامائیکا به تعصبات ضد اسلامی

گروه بین‌الملل: زنان مسلمان ساکن جامائیکا در قاره آمریکا از تعصبات ناشی از اسلام‌هراسی که به خاطر حجاب علیه آن‌ها روا داشته می‌شود، شکایت دارند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «Jamaica Gleaner»، زنان مسلمان جامائیکا می‌گویند در مرزهای بین‌المللی، مأموران گمرک و مهاجرت عموماً اسلام را با اقدامات داعش و دیگر گروه‌های تروریستی مرتبط می‌دانند.zaza

معروفه تیجانی، عضو شورای اسلامی جامائیکا می‌گوید: «ترس زیادی وجود دارد در مورد اینکه ما چیزی زیر لباس خود پنهان کرده باشیم. هنگامیکه به حجاب ما نگاه می‌کنند به دنبال مواد منفجره هستند».

وی می‌گوید: «هنگامیکه ما را می‌بینند، سؤال می‌کنند که آیا عضو داعش هستیم و می‌خواهیم جایی را بمبگذاری کنیم و ما مجبوریم بارها برای آن‌ها تکرار کنیم که نه، معنای زندگی ما برای ما بسیار با ارزش‌تر از شماست و چنین قصدی نداریم.»

معروفه تیجانی در آستانه هفته شناخت اسلام که با هدف شناخت بیشتر اسلام و مسلمانان در جامائیکا برگزار می‌شود، به بیان این مشکلات پرداخت.

هفته شناخت اسلام در جامائیکا امسال با شعار «یک پیام: محمد(ص) و عیسی(ع)» برگزار می‌شود.

این برنامه با هدف افزایش آگاهی‌های عموم جامعه در مورد اسلام و از بین بردن تصورات نادرست در مورد این دین برگزار شده است.

لینا ادواردز، یکی دیگر از زنان عضو شورای اسلامی جامائیکا از تصورات کلیشه‌ای منفی مردم در مورد افرادی که حجاب دارند می‌گوید و تاکید می‌کند که این مشکلات به دلیل نبود شناخت کافی در مورد اسلام است.