۵۱۲-اعتراض به اجباری شدن حجاب برای مهمانداران ایرفرانس در سفر به ایران+ محبت به فاسدکردن حجاب زنان

خطوط هوایی ایرفرانس از مهمانداران زن خود خواسته پس از ورود به ایران و هنگام خروج از هواپیما موهای خود را بپوشانند و در هنگام پرواز نیز کت و شلوار تنگ به تن نکنند.
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، رسانه‌های غربی این بار نیز موضوع دیگری برای حمله به ایران و قوانین جمهوری اسلامی پیدا کردند که آن نیز اجبار بانوان مهماندار خطوط هواپیمایی فرانسه برای داشتن حجاب اسلامی در زمان سفر به ایران می‌باشد.

به نوشته خبرگزاری راشاتودی (RT) اتحادیه خدمات پروازی فرانسه اعلام کرد خطوط هوایی ایرفرانس از مهمانداران زن خود خواسته پس از ورود به ایران و هنگام خروج از هواپیما موهای خود را بپوشانند و در هنگام پرواز نیز کت و شلوار تنگ به تن نکنند.

به گزارش رسانه‌های غربی این تصمیم خطوط هوایی فرانسه با اعتراض جمعی از بانوان مهماندار روبه‌رو شده و آنها گفته‌اند که از اجرای این تصمیم سر باز می‌زنند.far

رئیس اتحادیه خدمه پرواز (UNAC) در گفتگو با روزنامه تلگراف (telegraph) با بیان اینکه این اتحادیه معترض این دستور نیست، بلکه نسبت به اجباری بودن آن برای مهمانداران زن اعتراض دارد؛ گفت: «نقش ما قضاوت کردن در مورد پوشیدن روسری یا چادر در ایران نیست، بلکه آنچه ما به آن اعتراض داریم اجباری کردن آن است. مهمانداران زن باید این حق را داشته باشند که بتوانند از انجام این پروازها خودداری کنند.»

قرار است از روز ۱۷ آوریل (۲۹ فروردین‌) پروازهای مستقیم ایرفرانس از پاریس به تهران که از سال ۲۰۰۸ درپی تحریم‌های بین المللی بر سر برنامه هسته‌ای ایران متوقف شده بود، دوباره از سر گرفته شود.

کریستوف پیه، رئیس اتحادیه ملی خدمه پروازی فرانسه (SNPNC) به خبرگزاری فرانسه (AFP) اعلام کرد: «هر روز ما تماس‌هایی را از مهمانداران زن دریافت می‌کنیم که به ما می‌گویند، نمی‌خواهند روسری سر کنند.»

در این میان اما خطوط هوایی فرانسه با قاطعیت اعلام کرد این دستور‌العمل «جدید نیست» و پیش از قطع شدن پروازهای این شرکت به ایران نیز؛ این قانون هم برای ایران و هم برای عربستان سعودی اجرا ‌شده است.

به نوشته پایگاه خبری آلمانی دویچه وله (DW) ایرفرانس در پاسخ به اعتراض‌ها نسبت به اعمال محدویت در آزادی‌های فردی گفت که قانون فرانسه «محدود شدن آزادی‌های فردی» را «با توجه به ماهیت و ذات وظیفه‌ای که بایستی انجام شود» مجاز شمرده است.