۵۲۳-فواید داشتنِ دوست! + عصر آینده عصر محبت درمانی

هر فردی را می‌توان از دوستانی که دارد شناخت. دوستان شما تاثیر بزرگی بر چگونگی احساسات، تفکر و رفتار شما دارند. به چهار دلیل زیر می‌باید در انتخاب دوستانتان دقت کنید:

فرادید| هر فردی را می‌توان از دوستانی که دارد شناخت. دوستان شما تاثیر بزرگی بر چگونگی احساسات، تفکر و رفتار شما دارند. به چهار دلیل زیر می‌باید در انتخاب دوستانتان دقت کنید:

دوستان بااراده می‌توانند میزان خودداریِ شما را افزایش دهند. اگر در مقاومت در برابر وسوسه‌ها مشکل دارید، داشتن دوستانی خوددار می‌تواند به شما کمک کند. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، نشان داده شد که وقتی که میزان خودداری در فردی پایین باشد، وی اغلب به سراغ یافتن افراد بانظم می‌رود تا قدرت ارادۀ خود را تقویت کند.tav

به گزارش فرادید به نقل از هافینگتون پست، از آنجایی که خودداری برای رسیدن به اهداف درازمدت امری حیاتی است، دوستی با افرادی که قدرت ارادۀ بالایی دارند، می‌تواند کلید موفقیت باشد. اگر وسوسۀ پیچاندن ورزش را دارید، یا به فکر به باد دادن حقوق این ماهتان هستید، با وقت گذرانی با دوستی منظم می‌توانید انگیزۀ خودتان را برای حفظ عادتهای سالم تقویت کنید.

داشتن دوستان کمتر، احتمال ریسک‌پذیری مالی شما را افزایش می‌دهد. طبق تحقیقی که در شمارۀ ژوئن ۲۰۱۳ ژورنال تحقیقات مصرف به چاپ رسید، افرادی که به میزان کافی تعامل اجتماعی ندارند، احتمال ریسک کردن بیشتر با پول در ایشان بیشتر است. محققان دریافته‌اند که وقتی افراد احساس تنهایی و طرد شدن می‌کنند، بیش از همیشه احتمال دارد که ریسکهای بزرگ مالی انجام دهند.

احساسات شما می‌تواند بر عادات خرج کردنتان تاثیر بگذارد. احساسات ناراحت احتمال اینکه رفتار سهل‌انگارانه از خود بروز دهید را بالا می‌برد و این موضوع می‌تواند تاثیری منفی بر حساب بانکیتان بگذارد.

ارتباطات زیاد در شبکه‌های اجتماعی میزان استرس شما را افزایش می‌دهد. اصطلاح "هر چه بیشتر، بهتر" در مورد شبکه‌های مجازی جواب نمی‌دهد. یک گزارش که از سوی دانشگاه تجارت ادینبورگ منتشر شده نشان می‌دهد که هر چه دوستان فیسبوکیِ فرد بیشتر باشد، فرد از استرس بیشتری رنج می‌برد. محققان فراوانی دوستان در شبکه‌های اجتماعی را با اضطراب از رنجاندن دیگران مرتبط می‌دانند.

این استرس اضافه، از تمایل افراد به ارائۀ چهره‌ای از خود که مورد پسند همۀ دوستانشان در شبکه‌های اجتماعی باشد، نشئت می‌گیرد. قبل از اینکه به طور بی‌رویه به دوستان فیسبوکیتان اضافه کنید، به عواقب منفی‌ای که چنین کاری می‌تواند برای روحیه‌تان داشته باشد فکر کنید.

داشتن دوستان نزدیک باعث افزایش طول عمر می‌شود. احتمال اینکه افراد سالخورده عمر طولانی‌تری داشته باشند، با بهره‌مندی از دوستان نزدیک بیشتر می‌شود. تحقیقی که در سال ۲۰۰۵ توسط دانشگاه فلیندرز استرالیا انجام شد این موضوع را نشان می‌دهد. محققان پس از تحت نظر گرفتن ۱۵۰۰ نفر به مدت ده سال به این نتیجه رسیدند که افرادی که شبکۀ دوستی گسترده‌تری دارند، ۲۲ درصد بیش از دیگران عمر می‌کنند.

همچنین داشتن دوست با کاهش فشار خون، ضربان قلب و کلسترول، خطر ابتلا به بیماری را در فرد کاهش می‌دهد. شاید بعضی اوقات به فکرتان خطور کند که بعضی وقتها دوستها ضررشان از فایده‌شان بیشتر است، اما آنطور که مسلم است داشتن دوستان نزدیک می‌توانید یکی از بهترین خدمتهایی باشد که می‌توانید به سلامتی خودتان بکنید