۵۴۸-خاخام های اسرائیل مواد مخدر توهم زا را حلال اعلام کردند+محبت به فرا از واقعیت و حقیقت

خاخام های اسرائیل مواد مخدر توهم زا را حلال اعلام کردند
عده ای از خاخام های اسرائیلی مصرف مواد مخدر در زمان عید را حلال اعلام کردند
مواد مخدر یهودیان خاخام های اسرائیل مواد مخدر توهم زا را حلال اعلام کردند

به این مطلب امتیاز دهید

۰% ۰%

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، با فرارسیدن ایام عید پسح که یکی از اعیاد مهم یهودیان است، یک خاخام معروف اسرائیلی با اعلام این که ماریجوآنا رایحه ای شفابخش دارد، مصرف آن را حلال اعلام کرد.

 

یهودیان اشکنازی، که از اروپای شرقی و مرکزی به اسرائیل آمده اند، مصرف مواد مخدر در ایام عید پسح را همانند برنج، لوبیا و  حرام می دانند. اما "چایم کانیفسکی" (Chaim Kanievsky) خاخام معروف بلاروسی فتوا داد که مصرف ماریجوانا در مصارف دارویی برای همه فرقه های یهودی در زمان عید پسح مجاز است.

 

در ویدیویی که به تازگی در یوتیوب منتشر شده است، این خاخام ۸۸ ساله که در تل آویو زندگی می کند در کنار عده ای از یهودیان دیده می شود که برگ های ماری ژوا آنا را در دست دارند و آن را استفاده می کنند.

 

در سال ۲۰۱۳ نیز خاخام عفرایم زالمانوویچ (Efraim Zalmanovich) از یهودیان ارتدوکس فتوا داده بود که مصرف ماری ژوآنا برای مصارف دارویی مجاز است.

 

به اعتراف بسیاری از سربازان جدا شده از ارتش رژیم صهیونیستی، فرماندهان در میان آنان مواد توهم زا توزیع می کردند تا بتوانند ضعف روحیه خود را جبران کنند.

 

شایان ذکر است که گیاه ماری ژوآنا به دلیل عوارض توهم زا اثرات منفی زیادی روی مغز دارد به طوری که می تواند حافظه و درک فرد مصرف کنند را به طور دائمی از کار بیاندازد.