۵۹۴-غذای حلال ۲ میلیارد نفر مشتری در جهان دارد +محبت به غذای توحیدی

طبق آمارها علاوه بر ۱.۵ میلیارد مسلمان در سراسر جهان حداقل ۵۰۰ میلیون غیرمسلمان نیز به مصرف غذای حلال می‌پردازند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، سایت  aboutislam در گزارشی به افزایش علاقه مندی غیر مسلمانان به غذای حلال پرداخت. موضوع اصلی این گزارش افزایش علاقه بازیکنان تیم بسکتبال اوکلاهاما به غذای حلال در پی پیوستن یک بازیکن مسلمان به این تیم است.hal

این پایگاه اینترنتی نوشت: اعضای تیم بسکتبال تندر در اوکلاهاما سیتی آمریکا به تازگی به غذاهای حلال علاقه‌مند شده‌اند. این علاقه‌مندی جدید در پی پیوستن عضو جدید مسلمان به این تیم بوده که غذاهای حلالی چون کباب جوجه و بره سفارش می‌دهد. اینث کانتر بازیکن ذخیره تیم تندر یک مسلمان معتقد با اصالت ترکی است که به قوانین اسلامی پایبند است.

پس از نوشتن قرارداد جدید و پیوستن کانتر به تیم تندر مسئولین این تیم اقدامات مختلفی برای ماندگاری و جای گرفتن او در تیم انجام دادند، از جمله اینکه سفارش غذا با استانداردهای حلال را برای او تضمین کردند. غذای حلال تهیه شده برای او توسط گوشت با ذبح حلال پخته می‌شود، همچنین مسئولین آشپزخانه از وسایل آشپزی جداگانه و پاک برای تهیه غذای او استفاده می‌کنند.

البته مزایای شخصی او به غذا محدود نشده و یک اتاق برگزاری نماز نیز به طور اختصاصی برایش درنظر گرفته شد. او از دفتر اختصاصی کلی بنت، صاحب تیم برای این کار استفاده کرده و حوله‌های ورزشی نقش زیرانداز نماز را برایش ایفاء می‌کنند.

در این میان اعضای دیگر تیم تندر نیز به غذای حلال علاقه پیدا کردند. استیون آدامز یکی از بازیکنان تیم بسکتبال تندر درباره هم‌تیمی مسلمانش می‌گوید: زمانی که کانتر آمد به او گفتم که در حال خوردن غذای او هستم، برای همین او برای من هم غذا سفارش داد. 

پس از آدامز چندین عضو دیگر این تیم مانند سرجی اباکا و راسل وست بروک نیز به غذای حلال علاقه نشان داده و مسئولین تیم را وادار به پیدا کردن غذای حلال با کیفیت بالاتر کردند.

دونی استراک مدیر پزشکی تیم تندر می‌گوید: نمی‌دانم چرا همه‌ی اعضای تیم می‌خواهند غذای اینث را بدزدند!؟

طبق آمارها علاوه بر ۱.۵ میلیارد مسلمان در سراسر جهان حداقل ۵۰۰ میلیون غیرمسلمان نیز به مصرف غذای حلال می‌پردازند.