۸۸۹-زود خوابیدن کودکان، مانع چاق شدن آنها در نوجوانی می شود.+محبت های مزاحم خواب

بررسی های جدید نشان می دهد کودکان زیر سن مدرسه که ساعت هشت شب می خوابند در مقایسه با کودکانی که بعد از ساعت ۹ شب بیدار می مانند، پس از گذشت ده سال، پنجاه درصد کمتر در معرض چاق شدن قرار دارند.
http://ramzehasti.ir/wp-content/uploads/2016/07/95-04-4jnews3182.jpg
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، بررسی های جدید در آمریکا نشان داد عادت دادن کودکان به خوابیدن به موقع همیشه امکان پذیر است و این عادت احتمالا مانع چاق شدن آنها در مراحل بعدی زندگی آنان می شود. 
بررسی هایی که نتایج آن در نشریه «پدیاتریکس» (pediatrix) منتشر شد نشان داد کودکان زیر سن مدرسه که ساعت هشت شب می خوابند در مقایسه با کودکانی که بعد از ساعت ۹ شب بیدار می مانند، پس از گذشت ده سال، پنجاه درصد کمتر در معرض چاق شدن قرار دارند. 
ساره اندرسون پژوهشگر ارشد از دانشگاه ایالتی اوهایو در شهر کلومبوس به «رویترز هلث» گفت: تشویق کردن کودکان به زود خوابیدن، احتمالا وسیله ای برای پیشگیری از اضافه وزن آنها است. 
مراکز پیشگیری و مقابله با بیماری ها در آمریکا معتقدند اضافه وزن کودکان به مشکل بهداشتی بزرگی در این کشور تبدیل شده است زیرا حدود هفده درصد کودکان و نوجوانان آمریکایی (یعنی حدود سیزده میلیون کودک و نوجوان) چاق محسوب می شوند. 
اندرسون و همکارانش گزاش های مربوط به ۹۷۷ کودک را که در سال ۱۹۹۱ سال به دنیا آمدند بررسی و وضع آنها را به طور سالیانه تا رسیدن به سن پانزده سالگی پیگیری کردند. 
اندرسون با این حال گفت برخی خانواده ها ممکن است به علل اقتصادی شرایط زود خواباندن کودکان را نداشته باشند زیرا پدر و مادر دیروقت از سر کار به خانه باز می گردند و در پیش گرفتن رویه مناسب برای خواب کودکانشان برای آنها دشوار است. 
وی خاطرنشان کرد والدین باید به زمان خواب کودکشان اهمیت دهند تا او به اندازه کافی خوابیده باشد.