۹۴۵-اثر سبک زندگی غربی بر طول عمر ایرانیان +رابطه محبت با طول عمر انسان

میانگین عمر ایرانیان ۶۵ سال است و اگر این سبک زندگی ما باشد، میانگین عمر جمعیت ایرانیان به ۴۵ سال می رسد؛ وضعیت تغذیه، سونامی سرطان در ایران، سمومات کشاورزی و… که به لحاظ پزشکی، نسل ما را نابود می کند، ارمغان سبک زندگی غرب برای ماست.

سبک زندگی اسلامی

به گزارش خبرگزاری «حوزه»  از اصفهان، علیرضا احسان دوست، در نشست  اجتماعی با عنوان "زندگی متناقض ما؛ افزایش جمعیت یا مبارزه؟!"، در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی ام الائمه (س) شهرستان نجف آباد، گفت: بحث جمعیت در حوزه اجتماعی، جزء مباحث زیست شناسی است که موضوعی پر چالش و با دست اندازهای زیادی هست و در این رابطه موافقان محکم و سر سخت نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، باید این موضوعات در جمع نخبگی و در جمعیت محدود مطالعاتی مطرح گردد و سعی شود در حوزه های علمیه این موضوعات را با استفاده از کرسی های آزاد اندیشی و نقد و بررسی آن، همراه با نتایج محسوس و ملموس انجام دهند.

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان افزود: موضوع جمعیت، بحث صد در صد علمی است؛ لذا باید آمار، منابع داخلی و خارجی با همدیگر بررسی شود، همان طور که آمریکایی ها، روی جمعیت ما ایران، مطالعات فنی دارند.

وی در ادامه گفت: ما در نظام اسلامی به سر می بریم و حکومت ما دینی و اسلامی است و در حوزه جهان بینی درباره جمعیت باید دفاع کرد و بر اساس مقتضیات زمان و مکان، این گونه موضوعات را به روز کرد.

احسان دوست، نبایدهایی را در این زمینه بیان کرد و ابراز داشت: بحث علمی جمعیت را سیاسی نکنید و با این موضوع احساسی برخورد نشود  زیرا این بحث تعقلی و منطقی است و نباید بی توجه به رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی باشیم.

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان خاطرنشان کرد: امروزه میانگین عمر ایرانیان ۶۵ سال است و اگر این سبک زندگی ما باشد، میانگین عمر جمعیت ایرانیان به  45 سال می رسد؛ یک ملت تنبل که حتی ورزش نمی کنند، وضعیت تغذیه، سونامی سرطان در ایران، سمومات کشاورزی و…. که به لحاظ پزشکی، نسل ما را نابود می کند و این سبک زندگی ارمغان غرب برای است.

انتهای پیام